1. Informujte se, jestli je paralyzér v dané zemi legální

V České republice a na Slovensku je paralyzér legální. Pokud však cestujete, zjistěte si, jak je na tom legislativa dané země.

2. Zjistěte, jak paralyzéry fungují

Pokud něco používáte, je dobré vědět, jak to funguje. Přečtěte si například tento článek.

3. Seznamte se se svým paralyzérem

Přečtěte si v klidu návod a seznamte se s přístrojem. Podívejte se, kde jsou ovládací prvky a jaká je jejich funkce. Vyzkoušejte si, jak vám paralyzér padne do ruky.

4. Vyzkoušejte svůj paralyzér

Vyzkoušejte si, jak se paralyzér používá. Přepněte všechny přepínače a pojistky do pohotovostní polohy, na krátkou chvíli stiskněte spoušť a proveďte výboj do vzduchu. Elektrody paralyzéru směřujte od sebe.

5. Naučte se, na které části protivníkova těla mířit

Nejvhodnější je zamířit na oblast mezi krkem a pasem. Pokud máte možnost, přiložte paralyzér přímo na holý krk. Když je situace nepřehledná nebo se vás zmocňuje panika, nečekejte a použijte paralyzér na kteroukoliv část protivníkova těla.

6. Zjistěte, jak dlouhý výboj použít

Krátký zásah (1 s) má spíše odstrašující účinek. O něco delší výboj přivodí protivníkovi bolest a svalovou křeč. Nakonec (cca 5 s a více) následuje ztráta rovnováhy a svalové kontroly.

7. Udržujte svůj paralyzér nabitý

Čas od času proveďte zkušební výboj a ujistěte se, že světelný a akustický projev je stále stejný. Pokud slábne, přístroj dobijte.